Neden Quick-Step ahşap döşemelerini tercih etmelisiniz?’

Kompozit ahşap döşemelik

Kompozit ahşap döşeme nedir?

Quick-Step ahşap zeminleri, üç ahşap tabakasından oluşan, koruyucu kaplama uygulanmış kompozit ahşap döşemelerdir. Ham maddelerin dikkatlice seçilmesi ve üretim sürecinin sıkı kontrol altında tutulması ile en üst düzeyde sağlamlık ve dayanıklılık sağlanır.


  1. Seçtiğiniz parke zemine bağlı olarak bu kaplama tabakası aşağıdakilerden oluşabilir:
    • Zemininizin temizliğini kolaylaştıracak ve aşınma, çizilme ve lekelere karşı koruma sağlayacak yedi adet UV ile sertleştirilmiş bu bazlı lakeli katman.
    • Eskime sürecinin sorunsuz geçmesini sağlayacak ve ekstra matlık ve doğal görünüm katacak iki kaliteli yağ katmanı.

  2. Bir yüzey katmanı: dikkatlice seçilmiş sağlam ahşap katman. Birçok farklı renk ve yapıda sunulan bu yüzey katmanı zımparalanabilir ve kaplanabilir.

  3. Temel katman:temel, zemininizin dayanıklılığı ve sağlamlığı için alaçam, hevea veya HDF’den üretilir.

  4. Diğer katmanlarla bir arada kullanıldığında, zeminin bükülmesini veya çökmesini önleyecek alaçam veya çamdan destek kaplaması.––

Tutkuyla üretilmiş

Quick-Step Parke zeminleri, ahşap tutkusuyla üretilmiştir. Bu tutku, zeminlerimizin otantik yapısı, dokusu ve kaliteli kaplamalarında da kendisini göstermektedir. 

Hızlı ve kolay montaj

Patentli Uniclic Multifit birbirine geçirmeli sistem sayesinde, Quick-Step parke zeminleri kolaylıkla monte edilebilir. Bu sistem, zemini her ortamda hızlı ve kolay bir şekilde monte edebilmenizi sağlar.


Kalite ve dayanıklılık


Quick-Step olarak ahşap zeminlerimizi dilediğiniz kadar uzun süre boyunca keyifle kullanabilmeniz için bu zeminlerin üretimine oldukça enerji dolu, teknik bilgilerle donatılmış ve tutkulu bir şekilde yaklaşmaktadır. Bu bağlılığın bir parçası olarak da size ömür boyu garanti sunmaktayız.

Doğal zeminler

Ahşap, zemin kaplamalarında kullanılan tek yenilenebilir kaynak malzemedir. Quick-Step, kullanılan tüm ahşapların ekolojik kökenini doğrulamak üzere tüm tedarikçileri denetlemektedir.’ Dahası, tutkal, lake ve yağlarımız da uluslararası kapsamda en katı emisyon standartlarına uygundur.’

Anında keyif

Quick-Step Parkeleri ile montaj işleminin hemen sonrasında yeni zemininizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.’ Tüm zeminler, 7 katman halinde UV ile sertleştirilmiş lakeli katman veya 2 katman halinde kaliteli yağ ile ön işlemden geçmiş olduğundan zımparalama yapılmasına gerek kalmaz; ortalık toz içerisinde kalmaz ve cilalama, yağlama veya boyama gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz.

Bir zeminden çok daha fazlası

Quick-Step, zemininizin montaj, kaplama ve bakım işlemleri için süpürgelikler, profiller ve temizleme ürünleri gibi tüm gerekli araçları sunmaktadır.
Top