Ahşap döşemeler nasıl monte edilir?

Quick-Step ahşap döşemeleri yüzer ve tutkalla sabitlemeli olmak üzere iki farklı şekilde monte edilebilir. Seçim sizin! Kararınız ne olursa olsun, dişbudak ve akgürgen haricinde tüm Quick-Step ahşap zeminlerinin yerden ısıtmayla birlikte kullanıma uygun olduğunu unutmayın. Bir adım daha ileri gitmeye ne dersiniz? Quick-Step ahşap zeminleri, aynı zamanda her türden merdivenin kaplama ve tadilat işlemleri için de kolaylıkla kullanılabilir.
Montaj
Yüzer montaj

Yüzer montaj

Doğru şilteyi buldunuz mu? O zaman sıra parçaları birleştirmeye geldi. Neyse ki patentli Uniclic Multifit sistemi sayesinde, parçaları kolaylıkla birleştirebileceksiniz: pratik dil ve oluk sistemi, döşemelikleri tek bir ‘birbirine geçirme’ işlemiyle döşeyebilmenizi sağlar.

Tutkalla sabitleme montajı

Tutkalla sabitleme montajı

Alternatif olarak geleneksel ‘tutkalla sabitleme’ montaj yöntemini de seçebilirsiniz. Özel Quick-Step Parke Tutkalını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu kullanıma hazır SMX polimeri, Quick-Step ahşap zeminlerinin birçok farklı taban üzerine yapıştırılabilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

Uniclic Multifit - patentli teknoloji

Neden ‘Uniclic Multifit’ birbirine geçirmeli sistemini tercih etmelisiniz?

Patentli Uniclic Multifit birbirine geçirme sistemi sayesinde, Quick-Step Parke zeminlerimiz açılır montaj da dahil olmak üzere üç farklı montaj yöntemi kullanılarak kısa süre içinde monte edilebilir.

  • HIZLI: döşemelik montajı daha önce hiç bu kadar hızlı ve kolay olmamıştı. Profesyonel montaj şirketleri, Quick-Step ahşap zeminlerinin geleneksel montaj yöntemleri ile karşılaştırıldığında %30’a kadar daha hızlı döşenebildiğini ifade etmiştir.

  • KOLAY: Döşemelikleri size en uygun gelen yöntemle birbirine geçirin; zemin döşemeliklerine kesinlikle zarar vermeyeceksiniz. Döşemeliklerinizi yeniden monte etmek istediğinizde, Uniclic Multifit sistemi sayesinde döşemeleri kolaylıkla kaldırarak farklı bir yere alabilirsiniz.

  • SORUNSUZ: Uniclic Multifit ile açık ekleme noktası kalmayacak. Bu da ekleme noktalarına kir giremeyeceğinden, zemininizin temiz tutulmasına yardımcı olur.

  • MÜKEMMEL HİZA: dil oluğa mükemmel bir şekilde oturduğundan, paneller yukarı doğru kalkamaz. Bu da zeminin yükselti seviyesinde fark oluşmasını önler ve bu şekilde, kenarlarda aşınma ve eskime hasarı gözlemlenmez.

Yüzer montaj: üç kolay yöntem

1. Açılır

Döşeme profillerinin büyük alanlarda hızlı bir şekilde döşenebilmesi için ideal yöntem. Paneli uzun kenardan geçirin, kısa kenardan döşemelikleri birbirine doğru kaydırın ve aşağı bastırın.

2. Açı ayarı

Panelleri öncelikle kısa kenardan birbirine geçirin ve daha sonra da uzun kenarları geçirin. Bu da ilk döşemelik sırasının kolaylıkla monte edilebilmesini sağlar.

3. Yatay yerleştirme

Quick-Step ahşap zeminleri, diğer çoğu markanın aksine yatay olarak da yerleştirilebilir. Bu yöntem, özellikle son iki döşemelik sırası monte edilmesi veya erişilmesi zor ya da eğmesi imkansız alanlara zemin döşenmesi gerektiğinde oldukça avantajlıdır. Kapı çerçevelerinin veya radyatörlerin altı gibi alanlar örnek olarak gösterilebilir.

Şilte

Şilteyi hafife almayın

Yüzer montaj seçeneğini tercih etmeniz halinde, öncelikle doğru şilteyi seçmeniz gerekmektedir. Bu, ahşap zemininizin görünümü, kalitesi ve konforunu büyük oranda etkileyecektir. Bu nedenle, Quick-Step uzmanları, bir dizi kaliteli şilte seçmiştir. Bu şilteler, yalnızca kolay monte edilmekte kalmaz, aynı zamanda zemininiz için düz bir taban ile mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Montaj Videoları

Quick-Step ahşap zeminlerinin montajının ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Ahşap döşeme: yüzer montaj

Ahşap döşeme: tutkalla sabitlemeli montaj

Merdivenlerinizde ahşap döşeme

Ahşap zemininiz için önerilen şilteler

Aşağıdaki şilteler, yalnızca kolay monte edilmekte kalmaz, aynı zamanda zemininiz için düz bir taban ile mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP15
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP15
Yatak odası veya çatı katı gibi daha az trafiğin olduğu yerler için ideal ve ekonomik taban.
Kalınlık: 2 mm, 15 m²
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP60
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP60
Yatak odası veya çatı katı gibi daha az trafiğin olduğu yerler için ideal ve ekonomik taban.
Kalınlık: 2 mm, 60 m²
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Oturma odası gibi sık trafiğin olduğu yerler için ideal.
Kalınlık: 2 mm, 15 m²
Quick-Step Silent walk
QSUDLSW7
Quick-Step Silent walk
QSUDLSW7
En alt kat zemin döşemeleri için idealdir. Yerden ısıtma ve soğutma sistemleri için uygundur.
Kalınlık: 2 mm, 7 m²
Quick-Step Thermolevel
QSUDLTL9
Quick-Step Thermolevel
QSUDLTL9
Mevcut bir karo zeminin ya da çok engebeli zeminin üzerine monte etmek için mükemmel seçim. Ekstra yalıtım da sağlar.
Kalınlık: 5 mm, 9 m²
Transitsound
QSUDLTRS15
Transitsound
QSUDLTRS15
Evin üst katları ya da bir apartman dairesi için idealdir.
ΔLw = 20dB, ΔLlin = 10dB
Kalınlık: 2 mm, 15 m²

Mükemmel montaj için akıllı araçlar

Şeytan ayrıntıda gizlidir — özellikle konu yeni bir zemin monte etmek olduğunda. Quick-Step’in ahşap zemininizi mükemmel bir şekilde kaplayabilmeniz için birçok kaliteli aksesuar sunmasının nedeni de budur.’

Quick-Step Parquet Glue
QSWGL16
Quick-Step Parquet Glue
QSWGL16
The Quick-Step Parquet Glue is an SMX polymer glue especially developed to glue your Quick-Step wood floor to most types of sub-surfaces. It's ready-to-use.
16 kg = for +/- 16 m²
Quick-Step montaj seti
QSTOOL
Quick-Step montaj seti
QSTOOL
Kullanışlı Quick-Step montaj setiyle laminatın zemininizi kolay ve profesyonel bir şekilde monte edin.
İçindekiler : Quick‑Step vuruş bloğu, metal levye, aralayıcı parçalar.
Quick-Step el testeresi
QSTOOLSAW
Quick-Step el testeresi
QSTOOLSAW
Quick-Step el testeresi yardımıyla, zemin kapı çerçeveleri altında kusursuz bir şekilde döşenebilir.
Quick-Step Ray
QSTRACKPV240
Quick-Step Ray
QSTRACKPV240
Sipariş üzerine üretilen rayımızla süpürgelikleri hızlı ve kolay bir şekilde monte edebilirsiniz. Rayı vidalar veya Quick‑Step One4All tutkalla duvara sabitlemek için rayı duvara sabitlemeniz ve ardından süpürgelikleri raya takmanız yeterlidir. Bunlar daha sonra kolayca çıkarılabilir yani kablolarınıza erişmek için ideal bir yöntemdir.
240 cm x 0,8 cm x 2,7 cm
Quick-Step One4All tutkal
QSGLUE290
Quick-Step One4All tutkal
QSGLUE290
Çok amaçlı Quick-Step One4All tutkalla tüm süpürgelik ve profiller duvara hızlı ve sağlam bir şekilde sabitlenebilir.
290 ml
Quick-Step Tutkal Malası
QSWB11
Quick-Step Tutkal Malası
QSWB11
Çok kaliteli bu tutkal malası profesyonel Quick-Step Parke tesisatı için kaçınılmazdır