Ahşap zemininizi mükemmel durumda tutma

Quick-Step ahşap zeminleri, yalnızca otantik ve tarz sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda ön kaplamalı koruma katmanları sayesinde oldukça az bakım gerektirir. Uzmanlarımızın tavsiyelerini dinlemeniz halinde, ahşap zeminlerinizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Bakım seti

Ahşap zemin temizliği konusunda izlenmesi gereken temel kurallar

Quick-Step ahşap zemininin temiz tutulması için kuru bir Quick-Step mikrofiber paspas kullanılabilir. Belirli aralıklarla, inatçı lekelerden kurtulmak için hafifçe nemlendirebilirsiniz.

Bakım talimatlarını indirin :

Ahşap zemininizin durumunu uzun yıllar boyunca koruyun

Quick-Step’in ahşap döşemeleri, zamanın etkilerine karşı koyabilecek güçte tasarlanmıştır. Ancak bir miktar ekstra özen ile ahşap zemininizin durumunu korumasına yardımcı olmak her zaman için iyi bir fikirdir.’ Aşağıda, konuyla ilgili bazı ipuçları verilmiştir.


Düzenli temizlik

Quick-Step’in ahşap zeminleri, oldukça yüksek düzeyde dayanıklılık sağlayan sofistike bir yapıya sahiptir. Ancak yine de ahşabı mikrofiber bez veya elektrik süpürgesiyle… temizlerken hassas hareket etmek her zaman için iyi bir fikirdir.’

Bir miktar yağlayın

Düzenli yağlama, zemininizin kuru ve cansız görünmesini önleyerek döşemenin doğal güzelliğini açığa çıkarır. İlave ipucu: değişiklik yapmak istediğinizde sert kereste zemini zımparalayabilir ve yeni zemin hissi için yeni bir lake veya yağ katmanı uygulayabilirsiniz. Zemin renginize en uygun Bakım Yağını öğrenmek için bu tabloyu indirin.

Nem düzeyini kontrol edin

Nem düzeyinin doğru değerde oması, zemininizin ömrü açısından büyük önem taşımaktadır. Sıcak, nemli hava, ahşap döşemeliklerin genleşmesine neden olurken, soğuk kuru hava da küçülmelerine yol açabilir. İdeal nem düzeyi %40 ile 60 arasıdır. Evinizdeki nem ölçeri düzenli olarak kontrol edin ve gerekli olması halinde hava nemlendirici, hava temizleyici veya nem giderici kullanın. Ya da daha iyi bir seçenek olarak oksijen yayan, havayı nemlendiren ve arıtan ev bitkileri de kullanabilirsiniz. Bu, hem zemininiz hem de sağlığınızı olumlu olarak etkiler.

Quick-Step tamir kiti

Hafif hasarları kolaylıkla onarın

Quick-Step tamir kiti ile hafif hasarlar her zaman orijinal renk korunacak şekilde, kolaylıkla onarılabilir. Tüm Quick-Step renklerine uyacak şekilde dikkatle seçilmiş yedi cila parçası arasından uygun olanı seçerek hasarlı döşemelerinizin rengini oluşturun. Tamir kiti, bir eritme bıçağı, bir temizleme tarağı ve tüm zemin renklerine uygun yedi cila bloğundan oluşur. Zemin renginiz için karıştırmanız gereken cila renklerini öğrenmek için renk tablosuna göz atın.

Renk tablosunu indirin >

Bakım videoları

Videoyu izleyin ve zemininiz üzerindeki hafif hasarları nasıl önleyebileceğinizi öğrenin.

Tamir kiti nasıl kullanılır?

Quick-Step ahşap döşemeler nasıl temizlenir? (günlük temizlik)

Ahşap zemininizin seneler boyunca iyi görünümünü korumasını nasıl sağlarsınız?

Kolay temizlik ve tamir için aksesuarlar

Pratik temizleme kitlerinden düzenli kullanıma özel bakım yağlarına kadar birçok seçenek: ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.’

Quick-Step bakım yağı
QSCARE750
Quick-Step bakım yağı
QSCARE750
Quick-Step Bakım Yağı, zemininizi, kurumasını ve cansız durmasını önleyerek ve orijinal güzelliğini yeniden sağlayarak korur ve bakımlı durmasını sağlar.
750 ml
Quick-Step bakım yağı - şeffaf
QSWMAINTOIL(-)
Quick-Step bakım yağı - şeffaf
QSWMAINTOIL(-)
Quick-Step sert ahşap zemininizin yoğun bakım ve onarımı için.
1 l
Quick-Step bakım yağı - beyaz
QSWMAINTOIL(-)
Quick-Step bakım yağı - beyaz
QSWMAINTOIL(-)
Quick-Step sert ahşap zemininizin yoğun bakım ve onarımı için.
1 l
Quick-Step temizlik ürünü 2 L
QSCLEANING2000
Quick-Step temizlik ürünü 2 L
QSCLEANING2000
Tüm Quick-Step zeminlerin kolay ve etkili temizliği için özel bir temizleme ürünü (2 l).
2 L
Quick-Step temizlik ürünü 750 ml
QSCLEANING750
Quick-Step temizlik ürünü 750 ml
QSCLEANING750
Tüm Quick-Step zeminlerin kolay ve etkili temizliği için özel bir temizleme ürünü (750 ml).
750 ml
Quick-Step temizleme kiti
QSCLEANINGKIT
Quick-Step temizleme kiti
QSCLEANINGKIT
Temizlik ürünleri Quick-Step zeminleri için özellikle geliştirilmiştir. Zemin yüzeyini tamamen temizler ve zemininizin orijinal görünümünü korur. Temizlik ürününe ait kalıntı katman kalmaz.
İçindekiler: paspas tutucu, yıkanabilir mikrofi ber paspas, Quick-Step Temizlik ürünü 750 ml
Quick-Step TEMİZLİK PASPASI
QSCLEANINGMOP
Quick-Step TEMİZLİK PASPASI
QSCLEANINGMOP
Quick-Step Temizlik Kiti ile birlikte kullanıma yönelik, yıkanabilir mikrofiber temizlik bezi. Toz bezini kuru veya hafif nemli şekilde kullanabilirsiniz.
Quick-Step TAMİR KİTİ
QSREPAIR
Quick-Step TAMİR KİTİ
QSREPAIR
Tamir Kitiyle hafif hasarlar orijinal renginde kolayca tamir edilebilir.
İçerik: eritme bıçağı, temizlik tarağı, 7 cila bloğu, zımpara kağıdı