Hakkımızda

Kaliteye odaklı yaklaşımımız ve yenilikçilik tutkumuz: bunlar, Quick-Step’in döşeme sektörü öncülerinden biri olmasının temel nedenlerinden biridir. Markayı ve mükemmelliğe ulaşmak için nasıl çaba gösterdiğimizi keşfedin...

“Quick-Step DNA?
Mükemmelliğe ulaşmak için sürekli çaba gösterme...”

Geçmişimiz

1960: UNILIN KURULDU

Batı Flanders bölgesinin güneyinde keten sektöründe aktif olan birkaç aile, Belçika’nın Ooigem kentinde suni keten levha üretimi için güçlerini birleştirdi. Bu yeni şirkete ‘UNILIN’ adı verildi. 1970’li yıllarda, şirket hızla büyümeye başladı. Ancak keten her geçen gün daha az kullanılan bir madde haline geldi ve kısa süre içinde ham madde olarak ahşap kullanılmaya başlandı.

1990: QUICK-STEP PİYASAYA SUNULDU

UNILIN, Quick-Step ile Belçika piyasasını laminant zeminlerle tanıştırmıştır ve kendi markasını piyasaya sunan ilk laminant üreticisi olmuştur.

1997: ‘UNICLIC’İN KEŞFİ

Laminant montajında tutkal kullanılmasa ve döşemeliklerin birbirine geçirilmesi yeterli olsa çok iyi olmaz mıydı? Bu fikir, Quick-Step’in Uniclic sisteminin keşfini tetiklemiştir; bu sistem, her durumda hızlı ve kolay montaj garantisi sunan patentli bir birbirine geçirmeli sistemdir.

2001: QUICK-STEP V OLUKLARI KULLANMAYA BAŞLADI

Quick-Step, kelimenin tam anlamıyla laminant zeminlere yeni bir açıdan bakmamızı sağlıyor; Perspective serisi, döşemelikler arasında V oluğu kullanılan ilk laminant zemindir.

2001: DOĞAL UYUM İÇİNDEKİ YAPILARIN SUNULMASI

Son olarak, hissettiğiniz, gördüğünüze uyar. Quick-Step, sektörde ilk defa, doğal desenli laminant döşemeliklerin yüzey yapısında uyum sağlamayı başarmıştır.

2005: İLK KALICI ANTİSTATİK LAMİNANT ZEMİNLERLE TANIŞMA

Quick-Step, tüm laminant zeminlere kalıcı bir antistatik tabaka uygulayarak istenmeyen elektrostatik boşalmaları önlemeye başlamıştır.

2006: UYUMLU SÜPÜRGELİKLERİN SUNULMASI

Quick-Step, ilgili zeminin renk ve yüzey yapısı ile mükemmel uyum içerisinde, darbe ve çizilmeye karşı dayanıklı süpürgeler sunmaya başlamıştır.

2006: İLK ÇOK AMAÇLI KAPLAMA PROFİLİ, INCIZO

Quick-Step, Incizo ile zemin ve merdivenlerde kaplama profili olarak kullanılacak ilk çok amaçlı profili sunmuştur.

2007: QUICK-STEP LAMİNANTI BANYOLARA TAŞIYOR

Özellikle banyo gibi nemli alanlar için ideal olan bir Quick-Step laminant döşeme seçeneği ‘Lagune’ sunulmuştur.

2009: AHŞAP QUICK-STEP AİLESİNDE YERİNİ ALIYOR

Quick-Step, ahşap zeminlerin de sunulmasıyla ürün yelpazesini genişletmiştir. Yüzeyde sağlam bir üst katman kullanılır.

2009: ‘UNICLIC MULTIFIT’ BİRBİRİNE GEÇİRMELİ SİSTEMİN SUNULMASI

Uniclic Multifit sistemi, 1997 yılında sunulan ilk ‘Uniclic’ sisteminin geliştirilmişi olarak sunulmuş ve üçüncü bir sabitleme yöntemi olarak ’kaydırma ve birbirine geçirme’ seçeneğini sunmuştur.

2013: QUICK-STEP VİNİL DÖŞEME ÇÖZÜMLERİNİ SUNUYOR

Quick-Step, sentetik zeminin tüm pratik avantajlarına sahip olduğu halde doğal ahşap hissi ve görünümüne sahip kaliteli ve konforlu bir kalite olan ‘Livyn’ vinili sunmuştur.

2014: ÇEK CUMHURİYETİNDE YENİ BİR ÜRETİM TESİSİ

Hızla büyüyen bir pazarda kapasitemizi artırmak ve üretimi daha iyi, daha hızlı ve çevre dostu bir hale getirmek için UNILIN, Çek Cumhuriyeti’nin Vyskov şehrinde yeni bir tesis açmıştır.

2014: ‘IMPRESSIVE’, SUYA KARŞI DAYANIKLI YENİ ZEMİN

‘Impressive’ ve ‘Impressive Ultra’ ile laminant zeminlerin suya karşı dayanıklılığını ilave kaplama kullanmadan artırılmıştır. Quick-Step için başka bir ilk!

2015: BELÇİKA’DA VİNİL ÜRETİMİ

UNILIN, Wielsbeke’deki Belçika tesisinde, yeni, yüksek teknoloji ile donatılmış üretim tesisinde vinil döşeme üretimine başlamıştır.

2018: LAMİNANT ZEMİNLER İÇİN EU ECOLABEL

UNILIN, Quick-Step laminant zeminler için imrenilen EU Ecolabel alan ilk zemin üreticisidir.

2018: AHŞAP DÖŞEMELERİ TEMİZLEMEYİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Quick-Step, çamur ve diğer kirlerin ahşap zeminlerin birleşme noktaları ve dokuları arasına sıkışmasını önleyen yenilikçi bir yüzey teknolojisi olan “Surface & Edge Protect+”i sunuyor. Sonuç? Otantik görünümünü çok daha uzun süre koruyan ve temizlemesi çok daha kolay sert kereste zeminler.

2019: YENİ NESİL “RIGID VINYL”

Quick-Step “Rigid Vinyl”i piyasaya sürüyor: şıklığı en iyi performans ile bir araya getiren, çığır açan yeni bir zemin çözümü.