Go to content Go to search


LAMİNANT PARKENİN KAPLANMASI

Quick-Step laminantınıza stil sahibi bir görünüm kazandırın

Artık lüks, yeni Quick-Step laminant zeminin gururlu sahibisiniz. Süpürgelik profilleri ve bitirme profilleri ile stil sahibi bir bitirici dokunuş katmak ister misiniz? Daha basit bir şey olamaz! Quick-Step laminant serisinde her bir tasarıma uyan süpürgelik profilleri ve bitirme profilleri bulacaksınız.

LAMİNANT PARKELERİNİZİ BİTİRİŞ

BİR UZMANA DANIŞIN

Laminant zeminlerinizi bitiriş

1. ADIM:Süpürgelik profillerinizi monte edin

Belirli laminant zemininize uyması için süpürgelik profillerini seçtiğinizde’, onları yalnızca dört hızlı ve kolay adımla monte edebilirsiniz:

  1. Odanızın duvarlarını köşeden köşeye ölçerek başlayın.
  2. Süpürgelik profillerini doğru açıda kesmek için dairesel testere kullanın.
  3. Her bir süpürgelik profiline eşit şekilde bir katman tutkal uygulayın ve ardından sıkıca bastırarak yerine oturtun.
  4. Tamamen su geçirmez bir kaplama için, şimdi Foamstrip, Hydrokit ve Hydrostrip ekleyin. Bunlar, Largo koleksiyonu hariç tüm laminant serilerimizle uyumludur.
 

Tüm süpürgelikleri keşfedin

2. ADIM: Bitirme profillerinizi ekleyin

Bitirme profilleri son derece kullanışlıdır: bunun yanında farklı zemin düzeyleri arasındaki yükseklik farklarının ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur ve ayrıca size farklı parke tiplerini bir arada kullanma şansı verir.

Yüzer zemine sahipseniz, onları tüm kapı aralıklarına yerleştirmeniz gereklidir’ ve bu, daha büyük odalarda da gerekli olduklarını kanıtlayabilir. Ama bir şey kesindir, kusursuz renk uyumlu 5’i 1 Arada Incizo profili veya alüminyum profillerimizden hangisini seçmeniz fark etmeksizin, Quick-Step bitirme profillerinizin montajının oldukça kolay olduğunu göreceksiniz’.

Profil yelpazemizi keşfedin

3 ADIM: İnce ayrıntılar

Süpürgelik profilleri ve profillerle birlikte odanızı’n yeni görünüşünü sevdiniz mi? Şimd’i ince ayrıntılara odaklanma zamanı. Stil sahibi radyatör kaplamalarımızla göz zevkini bozan radyatörleri gizleyin. Ya da süpürgelik profillerinin takılmasının mümkün olmadığı yerleri doldurmak için neden Kiti kullanmayasınız ki – ancak dolgu gereken genleşme derzlerini önlediğinizden emin olun.

Rötuş aksesuarlarımızı keşfedin

4. ADIM: Son adım

Gerçek bir beş yıldızlı yenileme için neden Quick-Step laminant merdiven kaplamalarını merdivenlerinize eklemiyorsunuz? Karmaşık mı duyuluyor? Hiç de öyle değil – yalnızca tutkal, şerit metre ve dairesel bir testere ve bazı temel DIY (kendin yap) becerileri ile donanmak, tek yapmanız gereken şey budur:

  • Eski zemin kaplamasını merdivenlerden tamamen kaldırın ve merdivenlerin temiz ve düz olduğundan emin olun.
  • İlk basamağı ölçün ve ardından döşemelikleri basamağın dikey yanının (basamak yüksekliği) boyutlarına uygun olarak kesmek için dairesel testere kullanın.
  • Kesilen döşemeliği basamağın dikey yanına tutkalla sabitleyin.
  • Basamağın üst kenarına alüminyum profili yerleştirin ve vidalayarak yerine sıkıca sabitleyin.
  • Basamağın yatay yanını ölçün (basamak), dikey yana sıkıca sabitlendiğinden emin olarak döşemeliğinizi boyuta uygun kesin ve tutkalla sabitleyin.

Bitirdiniz’! Eserinize hayranlıkla bakmak için bir dakikanızı ayırın ve stil sahibi yeni iç tasarımınızın tadını çıkartın.


Tüm merdiven profillerini keşfedin

Hala sorularınız mı var?

Projenizi memnun kalacağınız şekilde bitirmek için yardıma mı ihtiyacınız var?
Sorularınızın yanıtlarını size en yakın bayide bulabilirsiniz.

Size en yakın bayiyi bulun