Quick-Step laminant döşemelerinin montajı

En beğendiğiniz laminant zemini seçtiniz mi? O zaman elbette bu zeminin kurulumunu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyeceksiniz. Quick-Step olarak bu süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışıyoruz; deneyimli bir Master Installer’dan destek alabilir ya da kurulumu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, oldukça kullanışlı olan birbirine geçirmeli sistem, yeni laminant zemininiz için kurulum sürecinin oldukça hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Laminant zemini birkaç tıklama işlemiyle monte etme

Quick-Step, hayatınızı mümkün olduğunca kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, zeminlerinizin kolaylıkla monte edilebilmesi için geniş kabul görmüş, patentli Uniclic ve Uniclic Multifit sistemleri geliştirilmiştir.’ Her iki sistem de rakip çözümlerden çok daha hızlı ve dayanıklıdır, en küçük köşelerde ve kapı altlarında dahi kolay montaj imkanı sunar.

Tüm bunlara ek olarak, tüm Quick-Step laminant zeminleri geleneksel yerden ısıtma sistemlerinin üzerine monte edilebilir; bu şekilde, yeni zemininizin tadını en rahat şekilde çıkarabilirsiniz. Biraz daha ileri giderek Quick-Step laminant döşemelerini merdivenlerinizde de kullanmak ister misiniz? Evet, bu da mümkün! Ve yeni zemininiz için en iyi kaplama veya bakım seçenekleri konusunda da size yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

Montaj talimatlarını indirin:

Montaj

Üç kolay montaj yöntemi


1. Döndürerek birbirine geçirme

Panelleri, döşemeliğin uzun kenarı ve kısa kenarından birbirine geçirin.

2. Yatay yerleştirme

Diğer birçok zeminin aksine, Quick-Step döşemelikleri, yatay olarak da birleştirilebilir. Bu yöntem, sıra dışı köşelerde montaj, son panel sırasına erişim veya kapı çerçeveleri veya ısıtma üniteleri gibi panelleri döndürmenin zor olduğu alanlarda çalışma sırasında ideal çözümdür.

3. Kaydırarak birbirine geçirme

Panelleri uzun kenar boyunca birbirine geçirin ve daha sonra kısa kenarı bir önceki panele karşı kaydırarak bastırın. Bu yöntem, özel olarak Quick-Step Exquise serisi için geliştirilmiştir.

uniclic

Neden ‘Uniclic’ birbirine geçirmeli sistemini tercih etmelisiniz?

Laminant zeminlerimiz montaj açısından bir dizi avantaj sunar. Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gibi mi geliyor? Tekrar düşünün!

  • HIZLI: döşemelik montajı daha önce hiç bu kadar hızlı olmamıştı.

  • KOLAY: zemin panellerine hasar vermeyecek, size en uygun yöntemi kullanın. Uniclic ile döşemeliklerin değiştirilmesi ve zeminin taşınması da oldukça kolaydır; panelleri kaldırmanız yeterli olacaktır.

  • SOLAK MISINIZ? SORUN DEĞİL? Uniclic, oda döşemesine başladığınız yönden bağımsız olarak hem sol hem de sağ elini kullanan kişiler için uygundur.

  • SORUNSUZ: açık ekleme alanlarına ve bu alanlara sıkışan kirlere elveda deyin.

  • YÜKSELTİ FARKI YARATMAZ: dil sorunsuz bir şekilde oluğa oturur ve zeminde herhangi bir yükselti farkı oluşmaz. Bu da kenarlarda aşınma ve eskime olmayacağı anlamına gelir.

Laminant zemininiz için önerilen şilteler

Laminant zemin döşemesinde, doğru şilte seçimi aradığınız görünüm, kalite ve konforu sunabilmemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, Quick-Step uzmanları, kolaylıkla monte edilebilecek bir dizi kaliteli şilte seçmiştir. Bu şilteler, yeni zemininiz için düz bir taban oluşturmanı yanı sıra mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

QSUDLSW7 Laminant Aksesuarları Silent Walk QSUDLSW7
Silent Walk
QSUDLSW7
Zeminde yürürken oluşan yansıtılan gürültüyü azaltmak için ideal şiltedir ve bu yüzden zemin kat için iyi bir seçimdir. Ayrıca yerden ısıtma ve soğutma için en uygun şiltedir (2mm). Bu şilteyi bantla birlikte kullanın: NETAPE50.’
7 m²
QSUDLDRUCO15 Laminant Aksesuarları Unisound QSUDLDRUCO15
Unisound
QSUDLDRUCO15
Oturma odası gibi sık trafiğin olduğu yerler için ideal (2mm)..
15 m²
QSUDLBP15 Laminant Aksesuarları Basic Plus 15 M2 QSUDLBP15
Basic Plus 15 M2
QSUDLBP15
Örneğin yatak odası veya çatı katı gibi daha az trafiğin olduğu yerler için ideal ve ekonomik taban (2mm).
15 m²
QSUDLTL9 Laminant Aksesuarları Thermolevel QSUDLTL9
Thermolevel
QSUDLTL9
Mevcut bir karo zeminin ya da çok engebeli zeminin üzerine monte etmek için mükemmel seçim. Ekstra yalıtım da sağlar (5mm).
9 m²
QSUDLTRS15 Laminant Aksesuarları Transitsound QSUDLTRS15
Transitsound
QSUDLTRS15
Komşuların duyduğu sesi azaltmak için ideal ve dolayısıyla bir üst kat veya daire için mükemmel bir seçimdir (2mm).
15 m²

Sorunsuz montaj için faydalı araçlar

Laminant zemininizi ihtiyaç ve isteklerinize uygun şekilde döşemek için doğru araçlara mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Aradığınızı Quick-Step’te bulabilirsiniz.

QSTOOL Laminant Aksesuarları Laminant Ve Parke Montaj Seti QSTOOLA
Laminant Ve Parke Montaj Seti
QSTOOLA
Quick-Step montaj seti hasar vermeden zemininizi hızlı bir şekilde monte etmeniz için gereken her şeyi içerir: bir vurma bloğu, ara parçalar (genişleme eklemlerini doğru aldığınızdan emin olmak için) ve bir metal levye.
İçindekiler: çakma takozu, ayarlanabilir mesafe takozlari, metal levye

Montaj Videoları

Daha fazla video:

Laminant: Arte için montaj videosu

Laminant: Exquisa için montaj videosu

Merdiveninizde laminant montajı nasıl yapılmalı?

Laminant zeminizle nasıl başlamalısınız? (EN)

Laminant zemin için yüzeyi nasıl hazırlamalısınız? (EN)

Laminant montajı için size gereken tüm araçlar (EN)

Şilte montajını nasıl yapmalısınız? (EN)

Laminant zemini nasıl kesmelisiniz? (EN)

Laminant montajını radyatör boruları çevresinde nasıl yapmasınız? (EN)

Laminant montajını yuvarlak şekillerde nasıl yapmalısınız? (EN)

Laminant montajını kavisli bir duvara karşı nasıl yapmalısınız? (EN)

Laminant montajını eğimli duvarları olan bir odada nasıl yapmalısınız? (EN)