Go to content Go to search

LAMİNANT
ZEMİNLERİN DÖŞENMESİ

Kendiniz yapma ve bir montaj yetkilisiyle çalışma:
karşılaştırma

İdeal laminant zemininizi buldunuz mu? Uniclic® birbirine geçirmeli sistemi sayesinde, zemininizi zahmetsizce, kısa sürede döşeyebilirsiniz. Kollarınızı sıvayın ya da bir uzmanın montaj sürecini sizin yerinize tamamlamasını sağlayın. Seçim sizin.

KENDİNİZ YAPIN

 • Kolay Uniclic® birbirine geçirmeli sistemimiz ile zemininizi kendiniz monte edin
 • Tutkal kullanmanıza gerek yok, leke yok, dağınıklık yok
 • Kullanıcı dostu montaj talimatları hizmetinizde

Adım adım kılavuz

BİR UZMANA DANIŞIN

 • Bir montaj yetkilisinin hizmetlerinden faydalanın
 • Laminant döşemeden süpürgelik profillerine kadar her birimde mükemmel sonuç garantisi sunulmaktadır
 • Montaj için ücretsiz ömür boyu garanti

Bir satıcı bulun

Quick-Step laminant zeminleri kendi kendinize nasıl döşersiniz?

1. ADIM: Alt zemininizi hazırlayın

Birinci adım, birlikte çalıştığınız alt zemin türüne bağlıdır; dolayısıyla bunu incelemeniz gerekecektir. Düz, stabil ve temiz bir alt zemin üzerinde çalışmanızı şiddetle öneririz. Gevşek bir parça bulunup bulunmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Mevcut karo zemininizdeki birleşme noktaları ne kadar büyük olabilir? Düzensizlikleri nasıl düzeltebilirsiniz? Peki ya yerden ısıtma?

Başlamaya tamamen hazır olmak için montaj talimatlarını okumaya zaman ayırın!

2. ADIM: Şiltenizi seçin

Doğru şiltenin seçilmesi yeni laminant zemininizin zahmetsizce monte edilmesinin önemli bir parçasıdır. Özel olarak tasarlanmış Quick-Step şiltelerimiz rutubet geçirmez, yalıtımlıdır, gürültüyü azaltır ve hizalama sağlar. Pürüzsüz üst yüzeyi sayesinde, laminant panellerin monte edilmesi oldukça kolaydır.


 

TÜM QUICK-STEP ŞİLTELERİ KEŞFEDİN

3. ADIM: Gerekli aletleri toplayın

Çok defa alışverişe gitmek zorunda kalmamak ve montaj sırasında oluşabilecek kesintilerden kaçınmak mı istiyorsunuz? Başlamadan önce gerekli aletlerin elinizde bulunduğundan emin olun.

Bir çekiç ve testere olmazsa olmazlar arasında olsa da hayatınızı çok daha kolaylaştıracak başka araçlar da mevcuttur.

 

TÜM LAMİNANT ZEMİN ALETLERİNİ KEŞFEDİN

4. ADIM: Şilteyi monte edin

Başlama zamanı geldi!

 • Şiltenizi açarak yayın (bkz. 2. adım) ve duvara mümkün olabildiğince yakın olarak bastırın.

 • Bir seferde tek bir sıra döşeyin ve zemininizi döşemeyi planladığınız yönde devam ettiğinizden emin olun (5. adıma bakın).

 • Şiltenin entegre bir rutubete karşı dayanıklı şap ile kolaylıkla monte edilmesi için aç yapıştır şeridi kullanın. Aç yapıştır şeridi kullanamadığınızda, montajı rutubet geçirmez hale getirmek için bir yapışkan bant kullanın. 

5. ADIM: Laminant zemininizi döşemeye başlayın

 1. İlk olarak, odanın genişliğini döşemeliğin genişliğine bölerek, tam olarak kaç sıra döşemeliğe ihtiyacınız olduğunu kontrol edin.

 2. Son tam sıra döşemeliği yerleştireceğiniz yerde duvara bir işaret koyun. Son döşemelik, kolay montaj sağlamak için en az 5 cm genişlikte olmalıdır.

 3. Döşemeliklerinizi ambalajından çıkarın ve aynı desenleri ve renk çeşitlerinin yan yana döşenmesinden kaçınmak için bunları karıştırın.

 4. En iyi sonuç için, laminant döşemeliklerinizin ilk sırasını en uzun duvarın hizasında döşemeye başlayın, fakat duvarda düzleyerek döşemeyin (duvarlar neredeyse hiçbir zaman tam olarak düz değildir).

 5. Ardışık sıraların uç birleşme noktalarının bir hizada olmaması için hizalamayı değişimli olarak yapmayı unutmayın. Aralarında en az 30 cm olmasını tavsiye ederiz.

 6. İkinci sıranın ilk döşemeliğini ilk sıranın ilk döşemeliğine geçirin (videoyu izleyin) ve bu şekilde devam edin.

 7. Quick-Step laminant, “tutkalla sabitleme” montajı için uygun değildir.

6. ADIM: Laminant zemininizi kesin

Bunu yapmak zorundasınız; alanınıza mükemmel bir biçimde uyduğundan emin olmak için laminant zemininizi kesmeniz gerekecek. Ancak endişelenmenize gerek yok! Bunu tam olarak nasıl yapmanız gerektiğini size göstereceğiz.

Eldivenlerinizi giyin ve kesim çizgilerinizi çizmek için bir kalem kullanın. Döşemeliklerinizi testereyle keserken her zaman üst yüzey dekorasyonunun yukarı bakmasına dikkat edin.

7. ADIM: Laminant zemininize stil sahibi bir görünüm kazandırın

Laminant zemininiz de yerine yerleştiğine göre işiniz bitti sayılır! Artık sırada uyumlu süpürgelik profilleri, bitirme profilleri ve diğer ince rötuşlar ile resmi tamamlamak var. Ne de olsa, her şey ayrıntıda gizlidir.

 

Tüm süpürgelik profillerimizi keşfedin

Hala sorularınız mı var?

Projenizi memnun kalacağınız şekilde bitirmek için yardıma mı ihtiyacınız var?
Sorularınızın yanıtlarını size en yakın bayide bulabilirsiniz.

Size en yakın bayiyi bulun