Go to content Go to search


LAMİNE PARKELERİN KAPLANMASI

Quick-Step sert kereste zeminlerinize stil sahibi bir görünüm kazandırın

Bir iş yapılmaya değerse onu’n en iyi şekilde yapılmayı hak ettiğine inanıyoruz. Ayrıca buna elbette ki yeni bir zemin veya zemin tadilatı da dahildir. Neden yaşam alanlarınıza biraz ekstra lüks katmıyorsunuz: Harika Quick-Step sert kereste zeminlerimizin her birine uyan yüksek kaliteli süpürgelik profilleri ve bitirme profilleri bulacaksınız’.

LAMİNE PARKELERİNİZDE BİTİRİŞ

BİR UZMANA DANIŞIN

Ahşap zeminlerinizi bitiriş

1. ADIM:Süpürgelik profillerinizi monte edin

Süpürgelik profillerinizin montajı kolaydır. Seride tüm ahşap zemin tasarımlarına uyan bir süpürgelik profili bulunmaktadır’, yani zemininize uygun profilleri seçtiğinizde’aşağıdaki gibi devam etmeniz yeterli:

  1. Öncelikle, duvarlarınızın uzunluğunu köşeden köşeye ölçün.
  2. Süpürgelik profillerini doğru açıda kesmek için dairesel testere kullanın.
  3. Her bir süpürgelik profiline eşit şekilde bir katman tutkal uygulayın ve sıkıca bastırarak yerine oturtun.

 

Tüm süpürgelik profillerini keşfedin

2. ADIM: Bitirme profillerinizi ekleyin

Bitirme profilleri son derece kullanışlıdır ve birçok amaca hizmet eder: bunun yanında farklı zemin düzeyleri arasındaki yükseklik farklarının düzeltilmesine de yardımcı olur ve ayrıca farklı parke tiplerini bir arada kullanmanızı sağlar.

Yüzer montaja sahipseniz, tüm kapı aralıklarına bir tane koymanız gereklidir’ ve ayrıca onları daha büyük odalarda kullanma ihtiyacı duyduğunuzu göreceksiniz. Ama paniklemeye gerek yok çünkü Quick-Step bitirme profillerinin hepsinin kurulumu süper kolaydır ve tek yapmanız gereken kusursuz renk uyumlu 5’i 1 Arada Incizo profili veya alüminyum profillerimizden biri arasında seçim yapmaktır.

Profil yelpazemizi keşfedin

3 ADIM: İnce ayrıntılar

Konu yeni zemin veya zemin tadilatına geldiğinde, tüm farkı yaratan o küçük ayrıntılardır. Neden yeni iç tasarımınıza ekstra zarafet katmak için stil sahibi radyatör kaplamalarımızı eklemiyorsunuz. Süpürgelik profilleri monte edemediğiniz’ yerlere bir bitirici dokunuş yapmak için Kiti kullanabilirsiniz, ancak dolgu gereken genleşme derzlerini önlediğinizden emin olun.

Rötuş aksesuarlarımızı keşfedin

4. ADIM:Merdivenlerinizi kaplayın

Belki şimdi lüks, yeni ahşap zemininizi merdivenlerinize kadar genişletme ve uyumlu merdiven kaplamalarımızla merdiveninizi şıklaştırma zamanıdır. Bu ’kolaydır – tek ihtiyacınız olan temel DIY (kendin yap) becerileridir!

  • Eski zemin kaplamasını tamamen kaldırın bu sayede merdivenleriniz temiz ve düz olur.
  • Döşemelikleri her basamağın’ dikey yanının boyutlarına uygun olarak kesmek için dairesel testere kullanın.
  • Kesilen döşemeliğin dikey yanına tutkal sürün.
  • Basamak kenarlarına alüminyum profil yerleştirin ve vidalayarak sıkıca yerine sabitleyin.
  • Döşemeliklerinizi her bir basamağı kaplayacak boyutta kesin ve ardından onları yatay olarak tutkalla sabitleyin. Dikey yana her zaman sıkıca sabitlenmiş olmalılardır.
  • Ve bunu her basamakta tekrarlayın.

Son dokunuşlar tamamlandığında, geriye kalan tek şey bir adım geri çekilip muhteşem yeni iç tasarımınızın hayranlıkla tadını çıkarmaktır. İyi yapılmış bir iş!

 


Tüm merdiven profillerini keşfedin

Hala sorularınız mı var?

Projenizi memnun kalacağınız şekilde bitirmek için yardıma mı ihtiyacınız var?
Sorularınızın yanıtlarını size en yakın bayide bulabilirsiniz.

Size en yakın bayiyi bulun