Ahşap zeminlerin temizlenmesi

Quick-Step ahşap zeminleri, yalnızca otantik ve tarz sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda ön kaplamalı koruma katmanları sayesinde oldukça az bakım gerektirir. Uzmanlarımızın tavsiyelerini dinlemeniz halinde, ahşap zeminlerinizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Ahşap zemininizin durumunu uzun yıllar boyunca koruyun

Ahşap zeminlerin temizlenmesi

Düzenli temizlik

Quick-Step’in ahşap zeminleri, oldukça yüksek düzeyde dayanıklılık sağlayan sofistike bir yapıya sahiptir. Ancak yine de ahşabı mikrofiber bez veya elektrik süpürgesiyle temizlerken hassas hareket etmek her zaman için iyi bir fikirdir.

Ahşap zeminlerin temizlenmesi

Bir miktar yağlayın

Düzenli yağlama, yağlı ahşap zemininizin kuru ve cansız görünmesini önleyerek zeminin doğal güzelliğini açığa çıkarır. Zemin renginize en uygun Bakım Yağını öğrenmek için bu tabloyu indirin.

Ahşap zeminlerin temizlenmesi

Nem düzeyini kontrol edin

Nem düzeyinin doğru değerde oması, zemininizin ömrü açısından büyük önem taşımaktadır. Sıcak, nemli hava, ahşap panellerin genleşmesine neden olurken, soğuk kuru hava da küçülmelerine yol açabilir. İdeal nem düzeyi %40 ile 60 arasıdır. Evinizdeki nem ölçeri düzenli olarak kontrol edin ve gerekli olması halinde hava nemlendirici, hava temizleyici veya nem giderici kullanın. Ya da daha iyi bir seçenek olarak oksijen yayan, havayı nemlendiren ve arıtan ev bitkileri de kullanabilirsiniz. Bu, hem zemininiz hem de sağlığınızı olumlu olarak etkiler.

Bakım videoları

Tamir kiti nasıl kullanılır?

Quick-Step ahşap zemininizi nasıl temizlemelisiniz? (günlük temizleme)

Ahşap zeminlerin gıcırdamasını nasıl giderirsiniz?

Ahşap zeminlerin gıcırdamasını nasıl giderirsiniz? (EN)

Ahşap döşemelerinizdeki lekeleri nasıl çıkarmalısınız? (EN)

Ahşap döşemelerinizin bakımını nasıl yapmalısınız? (EN)

Ahşap döşemeliklerinizden evcil hayvan idrarını nasıl çıkarmalısınız? (EN)

Sert kereste bir zemindeki döşemeliği nasıl değiştirmelisiniz? (EN)

Ahşap döşemeleri zımparalamadan nasıl yeniden bitirmelisiniz? (EN)