Lamine zemin nedir?

Quick-Step sert kereste zeminler, koruyucu bir kaplama ile sonlandırılmış üç masif ahşap tabakadan oluşan özel tasarım ahşap zeminlerdir. Dikkatli hammadde seçimi ve üretim sürecinde ahşabın nem içeriğinin mükemmel düzeyde kontrol edilmesi sayesinde, sert kereste zeminler optimum kararlılığı ve dayanıklılığı garanti ederler.

What is engineered hard wood?

1. Kaplama tabakası

Seçtiğiniz Parquet zemine bağlı olarak, bu kaplama tabakası aşağıdakilerden meydana gelebilir: Yedi kat UV-kürlü su bazlı vernik. Bu vernik, zemininizi aşınma, çizik ve lekelere karşı korur ve bakımını kolaylaştırır. Ekstra mat ve doğal otantik görünüm veren ve zarif biçimde yıllanan, iki kat kaliteli modifiye yağ.

2. Üst tabaka

Çok çeşitli renkler ve yapılarda, özenle seçilmiş, masif ahşap bir tabaka. Çoğu Quick-Step özel tasarım ahşap zemin, 3 mm kalınlığında bir üst tabakaya sahiptir. 'Compact' serisinin 2,5 mm kalınlığında üst tabakası vardır. Yüzey tabakası kumlanabilir ve yeniden kaplanabilir.

3. Dolgu tabakası

Dolgu tabakası, bir zemini kararlı ve dayanıklı kılan unsurdur. Gerilim ve baskıyı emer ve zeminin her koşulda istikrarlı olmasını sağlar. Dolgu maddesinin sertliği ve esnekliği arasındaki denge, sorunsuz birbirine geçirme ve güçlü bağlantı sağlamak açısından çok önemlidir. Dolgu, Hevea bloklardan veya HDF'den oluşur. Hevea, kauçuk alındıktan sonra 'ikinci hayat'ını yaşayan kauçuk ağaçlarından elde edilen bir ahşaptır.

4. Kaplama desteği

Ladin kaplama desteği veya çam kaplama. Diğer tabakalarla uyumlu şekilde, zeminin bombelenmesini veya eğrilmesini önler.

Daha fazla bilgi edinin

Lamine zeminlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi 'Quick-Step Parquet zemininizi neden seveceksiniz?' bölümünde edinebilirsiniz.

Top