Quick-Step Parquest zemininizi nasıl monte etmelisiniz

Quick-Step Parquet zeminler iki farklı şekilde monte edilebilirler: yüzer veya yapıştırmalı.

1. Yüzer montaj

Patentli Uniclic Multifit sistemi sayesinde, Quick-Step Lamine zeminler bir çırpıda döşenebilirler. Kullanışlı lamba ve zıvana sistemi, zemin döşemeliklerini tek bir 'klik' sesiyle ve herhangi bir tutkal veya başka malzemeye gerek olmadan yerleştirmenize olanak sağlar. Montajda maksimum konfor için, Uniclic Multifit sistemi size üç montaj yöntemi sunmaktadır.

Yöntem 1: bırakma

Panelleri uzun kenarından klikleyerek birbirine geçirin, döşemelikleri kısa kenarları üzerinde birbirine doğru kaydırın ve aşağı bastırın. Büyük bir alanı hızla döşemek için ideal yöntem.
Yöntem 2: köşe yapma

Panelleri ilk olarak kısa kenarlarından ve sonra uzun kenarlarından klikleyerek birbirine geçirin. Döşemeliklerin ilk sırasını monte etmek için ideal yöntem.
Yöntem 3: yatay yerleşim

Diğer birçok markanın aksine, Quick-Step ahşap zeminler yatay olarak döşenebilir. Bu, döşemeliklerin son sırasını döşerken veya (örneğin kapı pervazları veya radyatörler gibi) onları eğmenin güç hatta olanaksız olduğu yerlerde son derece kullanışlıdır.2. Yapıştırmalı montaj

Dilerseniz, geleneksel 'yapıştırmalı' yöntemden de yararlanabilirsiniz. Sadece özel Quick-Step Parquet Tutkal kullanın.

Quick-Step Montaj Seti

Quick-Step montaj seti, zemininizi ona zarar vermeden hızla döşemeniz için ihtiyacınız olacak her şeye sahiptir:

  • bir adet vuruş bloğu;
  • ayarlanabilir ayırma kali (genleşme eklemlerini doğru düzenlemeniz için);
  • metal bir levye

Montaj setinde, bir adet kademeli montaj DVD'si de bulunmaktadır.

Quick-Step Parquet Tutkal

Quick-Step Parquet Tutkal, Quick-Step ahşap zemininizi çok çeşitli alt-yüzeylere yapıştırmak için özel olarak geliştirilmiş bir SMX polimer tutkaldır. Kullanıma hazır sunulur.Quick-Step Kiti

Bu esnek, akrilik tabanlı macun, süpürgelik plakalarını veya profilleri monte edemediğiniz bu noktalar için ideal çözümdür. Zemininize uyumlu renkleri bulunur. Tavsiyeler almak için satıcınızla görüşün.

Videoyu izleyin

Montaj videomuzu izleyerek, bir Quick-Step Parquet zemini monte etmenin ne kadar kolay olduğuna bizzat tanık olun.

Montaj talimatlarını indirin

Top