Laminat zemin nedir?

Laminat zemin, su geçirmez, tutkallanmış bir Yüksek Yoğunluklu Elyaf (High Density Fibre - HDF) plakanın etrafına inşa edilen tabakalı bir zemindir. Tüm Quick-Step laminat zeminler dört farklı tabakadan oluşurlar:

What is Laminate?

1. Şeffaf, aşınmaya dayanıklı bir katman

Bu en üst tabaka, Quick-Step zemininizi leke, aşınma, darbe, çizik, yanık ve ev kimyasallarına karşı dirençli kılar. HDF dolgu plakasına bir preste, yüksek ısı ve basınç altında preslenmiş birkaç kat melamin tabakadan oluşur. Yüzey tabakası, ahşap veya 'Registered Embossed' denilen bir karo doku/yapı ile kaplanır. Bu, bu yüzey yapısının dizaynla mükemmel uyum içinde olması demektir.

2. Bir tasarım tabakası

Bu, zemininizin gerçek görünümünü tanımlayan bir tabakadır. Tasarım tabakası, gerçek ahşabın veya oldukça gelişmiş baskı teknikleri ile yeniden üretilmiş ve melamin reçine ile kaplanmış karoların yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafıdır. Mükemmel tasarım ve yüzey yapısının kombinasyonu, ahşap veya imitasyonun görünümünü son derece gerçek ve doğal kılar.

3. Neme dirençli tutkala sahip HDF dolgu plakası

Bu HDF dolgu plakası, bir Quick-Step Laminat zeminin kalbidir. HDF'nin açık adı Yüksek Yoğunluklu Elyaf (High Density Fibre Board)'dur. Rafine edilmiş ahşap elyafı ve yüksek kaliteli melamin reçinesinden oluşur. Ağacın her kısmını kullanmaya olanak sağlayan, yeniden düzenlenmiş bir ahşap-elyaf plakadır. Plaka, kompozisyon ve teknik özellikler bakımından oldukça homojendir. Son derece dayanıklı, tutarlı ve neme karşı yüksek düzeyde dirençlidir.

4. Dengeleyici bir tabaka

Neme dirençli bu destek tabakası, düzgün şekilde monte ve muhafaza edildiğinde bombe veya eğim yapmayan, mükemmel dengelenmiş bir plakayı garanti eder.

Daha fazla bilgi edinin

Laminat zeminlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi 'Quick-Step Laminat zemininizi neden seveceksiniz?' bölümünde edinebilirsiniz.

Top