Quick-Step Laminat zemininizi nasıl monte etmelisiniz

Bir Quick-Step zeminin montajı, herkes tarafından beğenilen, patentli Uniclic ve Uniclic Multifit klikli birbirine geçme sistemi sayesinde son derece kolaydır. Her iki sistem de son derece kolay döşenir ve rakip çözümlerden çok daha hızlı ve sağlamdır. Yeni zemininizin, odanızın en küçük köşelerinde veya bir kapı altında bile montajını gerçekten kolaylaştırır.

Yöntem 1: çevir ve birbirine geçir

Sadece panelleri, döşemeliğin uzun ve kısa kenarları boyunca birbirine geçirin.

Yöntem 2: yatay yerleşim

Biçimsiz köşeler için idealdir. Diğer çoğu zeminin aksine, Quick-Step döşemelikler birbirine yatay olarak da birleştirilebilir. Bu, son sıra paneli döşerken veya -örneğin kapı pervazları veya kaloriferlerin altı gibi- panelleri döndürmenin güç hatta olanaksız olduğu yerlerde kesinlikle gereklidir.

Yöntem 3: kaydır ve birbirine geçir

Paneli uzun kenarı boyunca birbirine geçirerek takın, döşemeliğin kısa kenarını önceki panele karşı kaydırın ve bastırın. Bu yöntem, sadece özel olarak geliştirildiği Quick-Step Exquisa serisinde bulunmaktadır.


Quick-Step Montaj Seti

Quick-Step montaj seti, zemininizi ona zarar vermeden hızla döşemeniz için ihtiyacınız olacak her şeye sahiptir:

  • bir adet vuruş bloğu;
  • ayarlanabilir ayırma kali (genleşme eklemlerini doğru düzenlemeniz için);
  • metal bir levye

Montaj setinde, bir adet kademeli montaj DVD'si de bulunmaktadır.

Quick-Step El Testeresi

Bu süper kullanışlı Quick-Step testere, kapı pervazlarını doğru şekilde kesmenize yardımcı olarak, yeni zemininizin alt kısma mükemmel uymasını sağlayacaktır. Ayarlanabilir, ergonomik bir sapı ve yüksek kalitede çelikten üretilmiş bir testere bıçağı vardır.

Quick-Step Seal & Click

Quick-Step Seal & Click yalıtım maddesi, Quick-Step Lagune laminat zeminlerin banyolara döşendiğinde neme karşı daha uzun süreli koruma sağlaması için özel olarak geliştirilmiştir. Esnek ve şeffaftır, yapışmaz ve suya karşı optimal koruma sağlar.

Quick-Step Kiti

Bu esnek, akrilik tabanlı macun, süpürgelik plakalarını veya profilleri monte edemediğiniz bu noktalar için ideal çözümdür. Zemininize uyumlu renkleri bulunur. Tavsiyeler almak için satıcınızla görüşün.

Quick-Step kendinden yapışmalı laminat bant

Merdivenler, süpürgelikler ve profillerin kenarlarını tamamlamak için, kendinden yapışmalı laminat bantlarımızdan kullanın. Zemininiz için mükemmel bir kaplama.

Quick-Step kalorifer borusu kapakları

Isıtma elemanlarını ve borularını zemininizle uyum içinde sonlandırmak için. Boru kapakları, farklı çaplara uygundur: 15 mm veya 22 mm. Çap ölçümünüzü yapın ve zemininize uygun laminat bir yuvarlak kapakla borunuzu sona erdirin.

Quick-Step paspas

Quick-Step, kapı girişinize düzgünce uyum sağlayan bir paspasa sahiptir. Fırça alanı toz ve kumun evinize girmesini önler. Ayrıca, ıslak adımların koridorunuza ilerlemesini de durdurur. Paspas, laminata gömülü güçlü bir alüminyum çerçeveye pürüzsüzce oturtulmuştur. Kurulumu ve temizlenmesi kolaydır. Son derece şık ve pratik bir çözüm.

Top