Quick-Step sürdürülebilir döşemeler

Sürdürülebilir döşeme, çünkü çevreye önem veriyoruz...

Zeminlerimizi olabildiğince güzel ve dayanıklı kılmanın dışında, onları mümkün olduğunca sürdürülebilir hale getirmek ve ekolojik etkimizi mümkün olan her şekilde en aza indirgemek için de çaba harcıyoruz. Tıpkı sizin gibi, güzellik dünyasının doğal kaynaklarımıza saygı duyduğumuz ve onlara değer verdiğimiz bir dünya olduğuna inanıyoruz.

Bu demek oluyor ki, sadece hammaddelerimizi nasıl tedarik ettiğimizi değil aynı zamanda üretim süreçlerimiz için nasıl enerji sağladığımızı, lojistiğimizi nasıl yürüttüğümüzü ve ambalaj atıklarını nasıl önlediğimizi de önemsiyoruz.

“UNILIN’de güzel ve kullanışlı zeminler yaratmak için sürekli çaba gösteriyoruz... en sürdürülebilir yolda.”

Tino Mulle, UNILIN’de Sürdürülebilirlik Direktörü

Yenilenebilir laminant

Laminant zeminlerimizin tamamen orman ve ahşap endüstrisinin artıklarından yapıldığını biliyor muydunuz? Yeni bir ürün yaratmak için artık ahşabı kullanarak, karbonun karbondioksit olarak atmosfere salınmasını önlüyoruz.

Aslında, hayalinizdeki yeni zemini yaratmak için hiçbir ağaç kesilip yere devrilmiyor. Ayrıca yalnızca çam ve alaçam gibi ticari ahşap türlerini kullanıyoruz – yaban hayatı için değerli olan egzotik ahşapları veya yağmur ormanlarından elde edilen ahşapları asla kullanmıyoruz.

Tüm laminant zeminlerimiz ayrıca Çevre Dostu Etiketi damgalıdır. Bu, iç hava kalitesi, hammadde kalitesi ve kaynak kullanımı ve işçi sağlığı ve güvenliği için en katı AB kurallarına uydukları anlamına gelir.

Yumuşak ve sıcak vinil döşemeler

Çevre dostu vinil

Quick-Step vinil zeminleri yalnızca üzerinde hareket etmesi keyifli bir yüzey sunmakla kalmaz, doğa için de faydalıdır. Dolayısıyla, tüm iç atık yeniden kullanılır ve üretim sırasında mümkün olduğunca yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjiyi kullanırız.

Ayrıca, her zemin tamamen orto-ftalatsız olduğundan, mükemmel bir seçim yapmanın verdiği rahatlıkla kolayca nefes alabilirsiniz.

Özenle geliştirilmiş sert kereste döşemeler

Sürdürülebilir ahşap

Kullandığımız kaynak ve kerestelerde son deree yüksek standartları korurken bir yanda yüzde yüz ahşap zeminlerin otantik havasını yaratmaya çalışıyoruz. Zeminlerimizi mümkün olduğunca aşınmaya dirençli olacak biçimde üreterek ömürlerini de maksimuma çekmeyi hedefliyoruz.

Ahşap değerlidir. İşte bu yüzden her bir ağaçtan azamiyi elde etmeye çabalıyoruz. Bir yapboz gibi bir araya getirilen, küçük ahşap parçalarından oluşan çeşitli desenlerde zeminler sunuyoruz.  Bunu yaparak, ağacın her parçasının değerlendirilmesini ve hiçbir şeyin israf edilmemesini garantiliyoruz.

Güzel zeminler, sağlam referanslar

Size maksimum değer sunmak için, Quick-Step zeminler en katı kalite ve sürdürülebilirlik etiketlerine sadık kalır.

AB Çevre Dostu Etiketi

AB Çevre Dostu Etiketi

Hammaddenin çıkarılmasından üretime, dağıtıma, evinizde kullanıma ve kullanım ömrü sonunda elden çıkarılmasına kadar süren yaşam döngüleri boyunca yüksek çevre standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlere layık görülen çevresel mükemmeliyet etiketi.

PEFC

PEFC

Döşememizde kullandığımız ahşabın sürdürülebilir kontrollü ormanlardan gelmesini sağlayan uluslararası tanınmış bir etiket.

M1

M1

Zeminlerimizin hiçbir zararlı madde yaymadığı ve böylece ekstra havalandırma gerektirmediğini gösteren olası en düşük emisyon sınıfı. Bu, ayrıca ürünlerimizin kokusuz olduğu anlamına gelir.

A+

Laminant ve vinil döşemenin hava kalitesinde yüksek akreditasyon.

A-label

A

Ahşap döşemenin hava kalitesinde yüksek akreditasyon.

LEED

LEED

Düşük emisyonlu ürünler için küresel olarak uygulanan yapı sınıflandırma programı.